Průzkumy a dotazníky

Češi si s počítačem věří, přitom jim tři čtvrtiny nerozumí

Polovina Čechů hodnotí své počítačové dovednosti jako velmi dobré a 29 procent jako dobré. Ve skutečnosti si tři čtvrtiny obyvatel ČR s počítačem nerozumí a dobře s ním umí pracovat jen sedm procent.

Testovací aplikace TQ test

Kvůli zvýšení dovedností a znalostí v souvislosti s využíváním digitálních technologií spustil operátor O2 spolu s internetovou firmou Seznam.cz testovací aplikaci TQ test, prostřednictvím které si mohou uživatelé bezplatně ověřit svou skutečnou technologickou gramotnost.

Kolik lidí vlastní smartphone?

"Z našich průzkumů například vyplývá, že chytrý telefon vlastní 44 procent obyvatel ČR, mobilní internetové připojení má ale jen 64 procent těchto uživatelů. Přitom největší výhodou chytrých telefonů je právě jejich připojení k internetu," uvedl mluvčí O2 Martin Žabka.

Jak test vznikl?

Otázky použité v testu na webu www.tqtest.cz byly navržené ve spolupráci s Českou společností pro kybernetiku a informatiku, pracovní skupinou ECDL-CZ, která je garantem konceptu digitální gramotnosti ECDL v ČR. Po vyplnění testu se každý účastník dozví nejen hodnotu svého technologického kvocientu, ale i diplom se slovním hodnocením.

Zdroj: http://www.financninoviny.cz